Вишиванка - це нинішня назва традиційного одягу українців. Це символ українського народу, що несе в собі опис минулого і духовні цінності. Більшістю елементів вишивання прикрашали жіночі і чоловічі сорочки, у наш годину мотиви візерунків використовують і при виготовленні дитячого товару.
Чоловічі сорочки здавна були оберегом для свого господаря. За звичаєм, вони шилися з білосніжною тканини, рідше з сірої або чорної. Це був льон або домоткане полотно. Сьогоднішні вишиті моделі шиються з багатьох натуральних і штучних тканин. Такий варіант сорочки одягали всередину штанів, тільки в деяких частинах України носили поверх них. Ходити тільки в сорочці було не прийнято в минулі часи, бо вона вважалася нижнім одягом. У різних областях були свої візерунки і кольори ниток, способі виготовлення. Вчені вважають, що елементи вишивки використовувалися ще скіфами і трипільцями. А перші спогади про це датовані іншим століттям до нашої ери. Сучасного вигляду вони набули тільки в 19-му столітті. Окремим предметом одягу сорочка стала на початку 20-го століття.
Покоління і їх звички змінюються щодня. Але любов до традицій залишається. У давні часи виріб з малюнком говорив про історію, але зараз він виконує естетичну функцію. Іноді за кольором і типом малюнку на чоловічий вишиванці можна було визначити, звідки вона родом.
Є сорочки, які вишивають безпосередньо на тканини, а є інші - з готовими нашитими вставками. Це часто ручна робота. Вишивання на полотні вимагає більшого досвіду майстра, тому що візерунок повинен бути красивим і рівним. У ньому не повинно бути вузликів.
Красива чоловіча вишиванка пасує кожному чоловікові, вона додасть вашому образу силу і мужність. Український національний одяг добре виглядає і на чоловіках різної статури, і в різних життєвих ситуаціях. На сьогодні, ці сорочки стають все більш популярними і модними у всіх регіонах України і за кордоном. Як літні люди, так і молодь все частіше одягають вишиванки не лише на свято, але і в прості будні. Смороду стають практичним нарядом, в якому відчуваєш себе комфортно.
Чоловіча вишиванка розповість оточуючим про переваги її носія. Різні орнаменти мають кожен свій сенс. Вишивка червоними і чорними нитками на лляному полотні виглядає дуже патріотично, а на чорному стримано і елегантно. Рукоділля світлими нитками по білому полотні - урочисто і вишукано.
Немає коментарів:
Дописати коментар