АТЕСТАЦІЯ
- Новини
- Головна сторінка
- Оголошення
- Дистанційне навчання
- Нормативна база
- Фотогалерея
- Методична робота
- Турніри та олімпіади з історії та правознавства
- ДПА 9 клас Правознавства
- Відео уроки
- Календар знаменних дат
- Підручники
- На допомогу вчителю
- Історико - краєзнавчі проекти
- Історико-краєзнавчий гурток "Мандрівник"
- СТОП - Булінгу
- Блоги творчих вчителів історії в Україні
- Атласи
- Віртуальні екскурсії
- ЗНО з історії України - завдання
- Громадянська освіта 10 клас
- Методична скринька
- Мої досягнення
- Мої роботи
- Тиждень правознавства та історії
- НУШ 5 клас історія
- АТЕСТАЦІЯ
неділя, 4 грудня 2022 р.
неділя, 20 листопада 2022 р.
21 листопада 2022 року – день Гідності і Свободи в Україні
День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада, у день сьомої річниці початку Євромайдану. Пам’ятну дату початку Революції Гідності 2013 року в Україні відзначають у центрі столиці на Хрещатику і Майдані Незалежності, місці, де і відбувалися знакові для сучасної України події.
У День Гідності і Свободи віддаємо шану пам’яті Героям Небесної Сотні, великому братству безстрашних українців, яке заплатило у 2014 році найвищу ціну за свободу нашої держави, змінило хід її історії.
Тоді ми не знали, що війна, яка триватиме не один рік, забере на небеса ще не одну сотню героїв. На превеликий жаль, і до сьогодні вже тисячі українців загинули, обороняючи мирне життя і незалежність України. Але перша Небесна Сотня Героїв залишиться навіки у пам’яті українського народу головним символом справжнього, безкомпромісного патріотизму.
Слава Україні!Слава Героям Небесної Сотні!
пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.
середа, 9 березня 2022 р.
пʼятниця, 18 лютого 2022 р.
В Україні 20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас. Уже минуло вісім років, а спогади настільки яскраві, наче це було вчора. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього. Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини. Перш за все, вони віддали своє життя за те, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла.
середа, 16 лютого 2022 р.
вівторок, 15 лютого 2022 р.
ПАМ’ЯТАЄМО, АЛЕ НЕ ПИШАЄМОСЯ. 30 РОКІВ З ДНЯ ЗАВЕРШЕННЯ РАДЯНСЬКОЇ ІНТЕРВЕНЦІЇ В АФГАНІСТАНІ
15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. Війна, розв’язана керівництвом Радянського Союзу заради контролю над частиною Центральної Азії, тривала понад 9 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад три тисячі українських солдат і офіцерів загинули. Донині десятки вважаються зниклими безвісти.
Чужа та непотрібна війна: спогади учасників Афганської війни | Невигадані історії
У Радянському Союзі вшанування ветеранів війни в Афганістані стало продовженням ідеологічної лінії з вшанування ветеранів Другої Світової війни з відповідною героїзацією «воїнів-інтернаціоналістів». До цієї дати приурочувалися урочисті зустрічі, мітинги, відкриті уроки в школах, тематичні програми, де агресія Радянського Союзу представлялася миротворчою та гуманітарною місією. За інерцією, таке ставлення до війни в Афганістані зберігалося в сучасній Україні.
Факт, що нинішня Україна стала жертвою російської агресії, спонукає до переосмислення подій тридцятилітньої давності. Війна в Афганістані 1979-1989 років - військова агресія з боку Радянського Союзу, жертвою якої стали щонайменше півмільйона мирних жителів цієї країни. Також, це злочин СРСР проти військовослужбовців Радянської Армії (часто 18-20-річних), яких без згоди та відповідної військової підготовки відправляли на війну. На совісті керівництва СРСР загибель, поранення, хвороби та зламані долі тисяч цих людей.
Тому цей день має стати днем пам’яті і визнання історичних помилок, щоб убезпечитися від їх повторення. «Пам’ятаємо, але не пишаємося. Це був один із злочинів комуністичного режиму, який забрав життя тисяч українців на чужій землі, за чужі ідеї та інтереси. Кожен, хто достойно пройшов через пекло Афгану, заслуговує на шану. Але згадування про радянську агресію проти іншої країни, особливо, в час коли жертвою агресії стала Україна — не привід для гордощів чи гучних святкувань» .
четвер, 3 лютого 2022 р.
Всеукраїнська шкільна дистанційна олімпіада
«Всеосвіта-зима 2022» з історії України
Щоб
здобути перемогу, необхідно бути не лише наполегливими, але й понад усе
вірити у свої сили. Саме це й довели наші учні 5-9 класів, які взяли
участь у Всеукраїнській шкільній дистанційній олімпіаді «Всеосвіта-зима
2022» з історії України. Всі ці онлайн-події дають змогу перевірити
рівень знань наших дітей, їхню обізнаність у всіх сферах людської
діяльності, а також заряджають шаленою енергією, особливо тоді, коли
діти ще й стають переможцями.